Váš košík je prázdny!
Vitajte, môžete sa prihlásiť alebo vytvoriť účet.

F.A.Q.

Ako mám vedieť, či môj mobilný prístroj je kompatibilný so solárnou nabíjačkou?

Solárne nabíjačky v ponuke eco4you poskytujú možnosť nabíjania pre vačšinu kompatibilných USB zariadení. Je dôležité si skontrolovať hodnotu nabíjacieho napätia nabíjačky a porovnať ho s hodnotou Vášho prístroja.

 

Ako dlho trvá nabitie zariadenia zo solárnej nabíjačky?

Doba nabíjania mobilného zariadenia závisí od veľkosti kapacity batérie zariadenia. Rýchlosť nabíjania zo solárnej nabíjačky však zodpovedá nabíjaniu normálnej sieťovej nabíjačke.

 

Ako dlho sa nabíja solárna nabíjačka?

Čas potrebný na nabitie solárnej nabíjačky závisí od viacerých faktorov, medzi hlavné však patrí intenzita slnečného žiarenia, kapacita vnútornej batérie a druh použitých solárnych panelov.

 

Nabíja solárna nabíjačka aj v interiéri?

Klasické solárne panely sú navrhnuté tak, aby získavali potrebnú energiu za priameho slnečného žiarenia, umelé setelné podmienky alebo podmienky za okenným sklom poskytujú iba malé množstvo energie. Neodporúčame nabíjanie za okenným sklom alebo sklom automobilu pretože tieto oslabujú výkon nabíjania a teplota môže stúpnuť na nebezpečne vysokú hodnotu a poškodiť Vašu solárnu nabíjačku. V našej ponuke nájdete aj zariadenia s tzv. monokryštalickým solárnym panelom ( napr. RUKUS, MOBIUS, SOULRA a pod. ) ktoré sa omnoho lepšie vzískavajú energiu aj zo slabého slnečného žiarenia či umelého osvetlenia.

 

Môžem nechať svoj ​​solárnu nabíjačku na priamom slnečnom svetle aj dlhšie?

Áno, vačšina zariadení je skonštruovaná tak aby ani vystavenie dlhodobého slnečného žiarenia nemala vplyv na jeho fukčnosť, je potrebné však uistiť sa, že teplota vzduchu nestúpne nad 50 ° C, resp. nad hodnotu udávanú výrobcom. Neodporúčame nabíjanie za okenným sklom alebo sklom automobilu pretože tieto oslabujú výkon nabíjania a teplota môže stúpnuť na nebezpečne vysokú hodnotu a poškodiť Vašu solárnu nabíjačku. 

 

 

Back to Top

Pri nákupe v našom eshope nad 100 EUR doprava v rámci Slovenska zdarma!